27.03.2015III edycja ogólnopolskiej akcji „CZYTAM W PODRÓŻY… HERBERTA”

Logo portalu

Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu we współpracy z I Liceum Ogól­noks­ztał­cący­m w Świeciu, Szkołami Katolickimi w Świeciu i Szkołą Podstawową nr 5 w Przechowie wzięła udział w III edycji ogólnopolskiej akcji „CZYTAM W PODRÓŻY… HERBERTA”, której inicjatorami są Fundacja im. Zbigniewa Herberta w ramach kampanii „Pan Cogito” oraz Klub Herbertowskich Szkół. Celem akcji jest upowszechnienie spuścizny twórczej Poety oraz zachęcenie społeczeństwa do sięgnięcia po jego twórczość – na przykład podczas podróży. Polscy aktorzy młodego pokolenia, Anna Próchniak i Józef Pawłowski włączyli się w tegoroczną edycję, w wyniku współpracy aktorów z Fundacją powstały trzy spoty promocyjne z interpretacją wybranych wierszy Zbigniewa Herberta.

24 marca bibliotekarze wraz z wolontariuszami rozdawali podróżnym zakładki do książek z fragmentami utworów Poety. Wolontariuszy można było spotkać w środkach transportu miejskiego, międ­zymi­asto­wego­ oraz na przystankach autobusowych. Znakiem rozpoznawczym były lizaki z logo akcji i kolorowe balony z cytatami z utworów Zbigniewa Herberta. Napotkane osoby przebijały balony i czytały znajdujące się w nich fragmenty wierszy. Spotkaliśmy się z dużą życzliwością i zain­tere­sowa­niem­. Akcja zakończyła się sukcesem! :-D

Ps. Sławek, wielkie dzięki za wsparcie!