30.03.2015„Czytam w podróży… Herberta” w Czaplach

Logo portalu

Biblioteka i Szkoła Podstawowa w Czaplach zaangażowały się w akcję zainicjowaną przez fundację im. Zbigniewa Herberta, której celem jest upowszechnianie twórczości Herberta oraz promowanie czytelnictwa w ogóle.

W środę 24 marca wyruszyliśmy z grupą uczniów w teren, informowaliśmy spotkane osoby o akcji i wręczaliśmy zakładki z fragmentami utworów Zbigniewa Herberta. Byliśmy na przystanku PKS, udało się wręczyć zakładki pasażerom w autobusie (dzięki uprzejmości p. kierowcy), spotkanym kierowcom aut i nie tylko. Byliśmy też w sklepie, szkole i gdzie się dało. Spotkaliśmy się z zaciekawieniem, zain­tere­sowa­niem­ i z sympatią. Czytelnicy, którzy w tym dniu odwiedzili bibliotekę również otrzymali zakładki.

Logo portalu