30.03.2015Polecany serwis wolnelektury.pl

Masz problem z dostępem do szkolnej lektury ? Cenisz sobie zacisze domowe i techniki cyfrowe ? A może preferujesz wsłuchać się w audiobooka? Jeżeli odpowiedziałeś na choć jedno pytanie twierdząco sprawdź bibliotekę internetową w serwisie: www.wolnelektury.pl

Ponad 3200 książek dostępnych jest za darmo w bibliotece internetowej wolnelektury.pl. Książki dostępne są w najp­opul­arni­ejsz­ych formatach elektronicznych, a także w formie audiobooków, w tym w formacie dostosowanym dla osób słabowidzących i niewidomych.
Biblioteka internetowa wolnelektury.pl to zbiór lektur szkolnych, które przeszły do domeny publicznej. Serwis działa od 2007 roku. Książki umieszczone w serwisie podzielone są m.in. według tytułów, autorów, gatunków literackich. Dostępne są także zbiory takiej jak, biblioteka noblistów, literatura dla dzieci i młodzieży, literatura przygodowa czy wybór lektur dla uczniów, szkół podstawowych, gimnazjów i liceów.

Wolne Lektury to projekt prowadzony przez fundację Nowoczesna Polska. Reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską z egzemplarzy pochodzących ze zbiorów BN, BŚ i BE.

Serdecznie polecamy wspomniany serwis, ze względu na dużą ilość proponowanych pozycji oraz wiele udogodnień dostępowych.

wolne logo.png wolne logo
png, 3 KiB, 310x162