14.01.2013XXI Finał Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy w mieleckiej Bibliotece.

Od 2005 roku Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 2 gra podczas kolejnych Finałów WOŚP. Tak też było i w tym roku. Rozpoczęliśmy o godzinie 13, 13 stycznia 2013 roku. Biblioteczny hall zamienił się w miejsce, gdzie na wyłożonych stolikach można było do woli wybierać i przekładać książki i nikt nikomu nie zwracał uwagi, że jest nieporządek. Monety i banknoty lądowały w orkiestrowej skrzynce. Po raz pierwszy biblioteczny finał wspierały kolorowe sówki. W tym roku wszyscy, którzy przyłączyli się do akcji w Bibliotece oprócz orkiestrowego serduszka, otrzymywali biblioteczna sówkę! Głównym punktem Bibliotecznego Finału WOŚP była tradycyjna już aukcja obrazów. Obrazy od początku trwania akcji w Bibliotece ofiarowuje nasza koleżanka - bibliotekarka, która już nie pracuje z nami, Sylwia Krupińska. Na aukcji znalazł się również obraz naszej przyjaciółki Józefy Kardyś. Sprzedaliśmy niemal wszystkie obrazy! W tym roku do mieleckiego sztabu WOŚP przy Mieleckim Hufcu odnieśliśmy 549 złotych i 47 groszy! Dziękujemy wszystkim czytelnikom, którzy w niedzielę 13 stycznia odwiedzili naszą Bibliotekę i zagrali wspólnie z nami dla dzieci i seniorów.