14.04.2015Łamigłówki - relacja

13 kwietnia, w siedzibie Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli odbyły się warsztaty zorganizowane przez naszą Bibliotekę oraz Wydawnictwo Nowik nt.: Dlaczego warto stosować łamigłówki na lekcjach? Zajęcia poprowadził Michał Nowik z Wydawnictwa Nowik. Nauczyciele dowiedzieli się czym są łamigłówki, ambigramy czy kryptarytmy. Poznali zalety stosowania łamigłówek na lekcjach matematyki, ich wpływ na samodzielne myślenie, rozwój osobowości czy pobudzenie wyobraźni uczniów. Uczestnicy mieli możliwość samodzielnego rozwiązywania łamigłówek. Poprzez układanki zręcznościowe, Happy Cube (układanki z gąbki) czy Tangram ćwiczyli myślenie abstrakcyjne. Rozwiązanie łamigłówek drucianych i sznurkowych wbrew pozorom nie było łatwe, ale dało wiele satysfakcji. Prowadzący przedstawił różne modyfikacje znanych już łamigłówek i gier, dzięki czemu popularne zabawy stały się na nowo atrakcyjne, np. Chińczyk.
W podziękowaniu za aktywne uczestnictwo wśród nauczycieli rozlosowano kody dostępu do portalu MegaMatma i czytelni książek naukowych - IBUK. Kody ufundowała nasza Biblioteka.

Po spotkaniu na naszym stoisku można było wypożyczyć książki, a także zakupić nowości książkowe, gry i łamigłówki bezpośrednio u Wydawcy.

lamiglowki1.jpg lamiglowki.jpg DSCN2662.jpg

lamiglowki1.jpg lamiglowki1