15.04.2015Grant ASOS dla naszego UTW

Stowarzyszenie Przyjaciół Konstantynowa Łódzkiego w partnerstwie z Miejską Biblioteką Publiczną uzyskało grant z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej na projekt "Aktywny Senior kontynuacja i rozszerzenie oferty edukacyjnej Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Miejskiej Bibliotece w Konstantynowie Łódzkim” w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 (ASOS). Dzięki temu wykłady i wszystkie zajęcia ćwiczeniowe prowadzone w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Konstantynowie Łódzkim będą zajęciami bezpłatnymi. W ramach dofinansowania przeprowadzone zostaną również zajęcia z dietetyki. Wiedzę zdobytą na tych zajęciach seniorzy będą mogli wykorzystać w praktyce, planujemy przygotować pożywne śniadanie dla podopiecznych Kons­tant­ynow­skie­go Centrum Pomocy Rodzinie. Dodatkową korzyścią będzie również bezpłatny wyjazd Seniorów na wycieczki organizowane w ramach naszego UTW. Planujemy wycieczki do Wrocławia (ZOO, Afrykarium/Oceanarium, Panorama Racławicka), Warszawy (Teatr Narodowy, Zamek Królewski), Łodzi („Teatru Nowego”, Muzeum Sztuki), Torunia (Planetarium, Muzeum Piernika). Kontynuować swoją działalność będzie Dyskusyjny Klub Filmowy. Seniorzy uczęszczający na zajęcia informatyczne będą mogli cieszyć się nowymi narzędziami multimedialnymi, planujemy zakup 12 smartfonów, które pozwolą na efektywniejszą naukę Technologii Informacyjnej. Nowością będą zorganizowane dla naszych rozśpiewanych słuchaczy zajęcia z nauki śpiewu i emisji głosu. Jak widać skierowana do naszych słuchaczy oferta jest niezwykle atrakcyjna i bogata. Z pewnością będzie cieszyła się dużym zain­tere­sowa­niem­. Czas trwania projektu obejmuje cały rok 2015. Z dumą zapraszamy Wszystkich Aktywnych Seniorów na UTW!

1.jpg 1
2.jpg 2