15.04.2015PIĄTOKLASIŚCI W ŚWIECIE KSIĄŻEK
                      Wycieczki do biblioteki zawsze są dla dzieci  ogromną atrakcją. Nie ma chyba lepszej okazji ku temu, aby „zaprzyjaźnić” dzieci z książką i rozwinąć ich zainteresowania czytelnicze.         14 kwietnia  br. Bibliotekę Publiczna w Grodźcu odwiedzili  uczniowie  z kl. Va  Zespołu Szkół w Grodźcu wraz z wychowawczynią p. Sylwią  Dzbanuszek.                 Celem wycieczki było  zapoznanie z działalnością biblioteki, pracą bibliotekarza oraz zgromadzonym księgozbiorem.  Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali historii powstania biblioteki, mieli także okazję obejrzeć stare księgi inwentarzowe z czasów powojennych.  Pani bibliotekarka – Katarzyna Gromala - zapoznała uczniów z księgozbiorem podzielonym na różne działy oraz pokazała jak korzysta się z tradycyjnego katalogu kartkowego  a także z  katalogu elektronicznego w którym od 2014 r. udostępniane są częściowe zbiory biblioteki. Przedstawiła też  atrakcyjne pozycje książkowe, po które najczęściej sięgają czytelnicy oraz zachęcała do czytania książek bo to ciekawy sposób spędzania czasu wolnego. Każdy piątoklasista wyszedł z Biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do nas, aby korzystać z bogatej oferty dla dzieci i młodzieży.

IMG_1994.jpg

IMG_1994.jpg IMG_1994