Rodzaj wydarzenia

2015-4-23
20.04.2015"Książka i Róża" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnowie
Tarnów MBP

23 kwietnia celebrujemy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jednym z szerzej zakrojonych wydarzeń wpisujących się w obchody tego święta są Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża”, w które jak co roku angażuje się Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie, organizując szereg wydarzeń związanych z promocją czytelnictwa i promocją książek: warsztaty, spotkania autorskie, zajęcia literackie, poranki czytelnicze dla najmłodszych. A oto plan Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża” 2015 w MBP:

Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6

„Wieczór w Smoczej Jamie”. 24 kwietnia, godz. 18.00-21.00
Trzygodzinny blok tematyczny poświęcony legendzie o św. Jerzym i idei Światowego Dnia Książki, obejmujący interaktywne zajęcia i zabawy edukacyjne:
1. Prezentacja multimedialna na temat historii Światowego Dnia Książki, żywotu św. Jerzego oraz Krótki kurs smokologii, czyli jak smoki wyglądały, gdzie mieszkały i jakie miały zwyczaje
2. „Przepraszam, smoku” – przedstawienie teatrzyku kukiełkowego na podstawie opowiadania Wiery Badalskiej.
3. „Smocze zabawy”. Zabawy ruchowe: wyścig smoków, rzut kulą do smoczej paszczy i slalom ze smoczym jajem.
4. „Smok Beksa-Lala” Doroty Gellner. Seans głośnego czytania.
5. „Smok spod tarnowskiego zamku”. Opowiadanie utworzone w trakcie spotkania przez jego uczestników na bazie pytań i wskazówek bibliotekarki.
5. Warsztaty plastyczne tworzenia róż i smoków z papieru.

Wypożyczalnia dla Dorosłych, ul. Staszica 6

1.Wystawa książek ze zbiorów działu zawierających w tytule słowo róża.
2."Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła" - akcja bookcrossingowa oraz kiermasz wydawnictw własnych MBP przed budynkiem biblioteki.

Filia Nr 1, ul. Gumniska 28

Różany Kiermasz. Stoisko złożone z książek, które z różnych względów nie zostaną włączone do księgozbioru Filii nr 1. W każdej książce znajdzie się nawiązująca do symbolu Święta Książki - róża z bibuły.

Filia nr 5, ul. Ks. Bajdy 27

1.”Książka naszym przyjacielem”. Spotkanie dla dzieci z Przedszkola Publicznego nr 5 w Tarnowie, mające na celu zapoznanie dzieci z ideą Święta Książki.
2.Przygotowanie okol­iczn­ości­owyc­h zakładek książkowych i rozdanie ich czytelnikom.

Filia nr 9, ul. Krzyska 116

„Dawnych wspomnień czar”. Sentymentalna wystawa bajek oraz literatury młodzieżowej z lat pięćdziesiątych i sześ­ćdzi­esią­tych­ ubiegłego wieku.

Filia nr 13, ul. Starodąbrowska 4

1.„Róża dla czytelnika”. Obdarowanie czytelników symboliczną różą na powitanie
2."Wiersze na deser". Wręczanie czytelnikom ozdobnych karteczek z wydrukowanymi wierszami najw­ybit­niej­szyc­h polskich poetów.

Filia nr 17, ul. Westerplatte 8a

1.„Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek wybiera dobiera”. Spotkanie dla uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 23 w Tarnowie na temat przestrzegania prawa własności autora oraz o znaczeniu książek. 23 kwietnia, godz. 10.00
2.„Książka – spokój odnaleziony”. Spotkanie dla przyjaciół i czytelników biblioteki. 24 kwietnia, 10.00-15.00

Page1.jpg Page1