22.04.2015Spotkanie z Wojciechem Groniem prezesem nowotarskiego oddziału Związku Podhalan

W poniedziałek 20 kwietnia w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie promujące kulturę regionalną Podtatrza, którego gościem był Pan Wojciech Groń; prezes nowotarskiego oddziału Związku Podhalan. Celem było przybliżenie najmłodszym czytelnikom własnej tożsamości kulturowej i językowej, poprzez eksponowanie stroju oraz gwary podhalańskiej. Wykorzystane zostały utwory dr Anny Mlekodaj, dzięki którym dzieci klas zerowych Szkoły Podstawowej Nr 2, pod opieką Anny Polak i Barbary Udzieli poznały znaczenie wielu nieznanych im regionalizmów.