23.04.2015Gaumardżos! Opowieści z Gruzji – spotkanie autorskie z Marcinem Mellerem

28 kwietnia br. o godz. 17.00, odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie, spotkanie z popularnym dziennikarzem i felietonistą - Marcinem Mellerem. Wydarzenie, w głównej mierze poświęcone zostanie podróżniczej pasji naszego gościa, która zaowocowała wydaną w 2011 r., książka Gaumardżos. Opowieści z Gruzji. Autor w barwny i sugestywny sposób opisał, wspólnie z żoną – Anną Dziewit-Meller, uroki niezwykle gościnnego kraju Kaukazu Południowego.
Marcin Meller w TVN24 prowadzi „Drugie śniadanie mistrzów”, a w TVN (wraz z Magdą Mołek) program „Dzień Dobry TVN”. Jest absolwentem historii na Uniwersytecie Warszawskim, był działaczem podziemnego NZS-u i Pomarańczowej Alternatywy. W latach 1991-2003 pisał reportaże dla tygodnika „Polityka”. W tym czasie spędził dwa lata w Afryce. Przebywał również m.in. w byłej Jugosławii, Iranie i Czeczenii. Był gospodarzem nadawanego przez TVN pierwszego w Polsce reality show „Agent”.
W latach 2003-2012 pełnił funkcję redaktora naczelnego polskiej edycji miesięcznika „Playboy”. Jest wytrwałym kibicem Legii Warszawa.
Wejściówki do odbioru w Wypożyczalni dla Dorosłych Biblioteki Głównej, od 20 kwietnia br. od godz. 17.00.

Spotkanie_M_Meller.jpg Spotkanie_M_Meller