04.02.2013Zapraszamy na wystawę "KOŃSKIE PORTRET MIASTA"

Zapraszamy w czwartek 7 lutego o godzinie 17.00 do Galerii Biblioteki w Parku Miejskim. Wystawa prezentuje fotografie uczniów Gimnazjum w Stadnickiej Woli, uczestników szkolnego projektu edukacyjnego realizowanego od kwietnia do grudnia 2012 r. pod opieką p. Justyny Soji-Sadowskiej. Dzie­więt­nast­ooso­bowa grupa młodzieży, która chciała rozwijać swoje zainteresowania i pasje związane ze sztuką fotografowania, "malowała" portret Końskich za pomocą aparatu fotograficznego. Pracowali podzieleni na pięć zespołów, z których każdy wybrał temat przewodni swoich fotografii: "Architektura", "Mieszkańcy", "Końskie nieznane", "Przyroda i miasto", "Końskie nocą". Spotykali się na zajęciach, w czasie których poznawali zasady prawidłowej kompozycji zdjęć, ich obróbki cyfrowej, omawiali efekty pracy i dokonywali selekcji wykonanych fotografii. Spotykali się na plenerach, w czasie których starali się zatrzymać w kadrze róne oblicza naszego miasta. Uczestniczyli w konkursach fotograficznych, wystawach, wyszukiwali stare fotografie Końskich, aby poznać swoje miasto sprzed lat. Dla swoich młodszych kolegów i koleżanek ze szkoły podstawowej, poprowadzili zajęcia "Jak to z fotografią bywało?", a dla wszystkich uczniów zorganizowali konkursy: fotograficzny "Końskie - miasto dziwne, niezwykłe, ciekawe" i plastyczny "Zabytki mojego miasta".