04.07.2012Wakacyjny konkurs plastyczny "Raz na ludowo"

Filia 3 Krowoderskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Komorowskiego 11 ogłasza wakacyjny konkurs plastyczny pt. "Raz na ludowo" od 1.07 do 31.08.

Konkurs plastyczny dotyczy sztuki ludowej dowolnego regionu Polski, z naciskiem na char­akte­ryst­yczn­e zdobnictwo może to być strój lub elementy stroju ludowego np. wianek wianek panny młodej, krajka, haft, tkanina, przedmioty użytku codziennego np. naczynia, wycinanka, pisanka, rzeźba np. świątek, malarstwo na szkle, zabawka ludowa, elementy wyposażenia wnętrz np. tzw. pająki, podłaźnik, ozdoby choinkowe ze słomy i bibuły, opłatki, pieczywo obrzędowe "nowe latka" lub byśki (figurki zwierząt), bocianie łapy, marzanna, palma wielkanocna, talerz malowany, wianek z ziół i kwiatów, wieniec dożynkowy, wota z wosku, figurki jasełkowe.

Otwarcie wystawy i rozdanie nagród nastąpi 17.09.2012 o godzinie 17.00