Konstantynów Łódzki, ul. Łódzka 28
2015-5-6
04.05.2015Zaproszenie na spotkanie konsultacyjne Planu Gospodarki Niskoemisyjnej
Konstantynów Łódzki MBP

Wszystkich słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Konstantynowie Łódzkim, aktywnych seniorów oraz wszystkich mieszkańców naszego miasta zapraszamy na spotkanie konsultacyjne w sprawie wdrożenia Planu Gospodarki Niskoemisyjnej w gminie Konstantynów Łódzki. Odbędzie się ono w Miejskim Ośrodku Kultury (Konstantynów Łódzki, ul. Łódzka 28) w środę, 6 maja br. o godzinie 16:30, tuż po wykładzie UTW.
Co to jest Plan Gospodarki Niskoemisyjnej (PGN)?
Plan Gospodarki Niskoemisyjnej (PGN) jest to strategiczny dokument tworzony na poziomie gminy i obejmujący swoim zakresem obszar terytorialny Gminy Konstantynów Łódzki, a który ma przyczynić się do osiągnięcia celów określonych w pakiecie klimatyczno-energetycznym.
Plan Gospodarki Niskoemisyjnej ma na celu określenie możliwości zrównoważonego energetycznie i ekologicznie rozwoju naszej Gminy, a co za tym idzie poprawienie jakości powietrza i komfortu życia mieszkańców.
Co zmieni PGN?
W PGN zaplanowane zostaną zadania zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Działania dla mieszkańców oraz przedsiębiorców obejmą np. dopłaty do modernizacji kotłowni czy instalacji odnawialnych źródeł energii. Ponadto realizowane będą działania w infrastrukturę wspólną: modernizacja budynków publicznych, modernizacja sieci dystrybucyjnej ciepła sieciowego, systemy organizacji ruchu. To, jakie działania zostaną uwzględnione w PGN zależy także od Mieszkańców Gminy Konstantynów Łódzki.
Kto opracuje PGN?
PGN opracowywany jest przez wybrane w drodze konkursowej Centrum Badań i Innowacji Pro-Akademia – jednostkę naukową specjalizującą się w tematyce energetyki zrównoważonej środowiskowo. Siedziba CBI Pro-Akademia mieści się w Konstantynowie Łódzkim, przy ul. Innowacyjnej 9/11. Strona internetowa wykonawcy: www.proakademia.eu.
Na przygotowanie PGN Gmina Konstantynów Łódzki otrzymała dofinansowanie ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach IX osi Priorytetowej PO IiŚ ­– Działanie 9.3.

Szczegółowe informacje:
pgnkonstantynow.kylos.pl