08.05.2015Spotkanie autorskie z Pawłem Wakułą

W Dniu Bibliotekarza, Miejska Biblioteka im. A.K. Cebrowskiego w Łowiczu zorganizowała spotkanie z ilustratorem i autorem książek dla dzieci Pawłem Wakułą.
Gościliśmy w Szkole Podstawowej nr 4, gdzie ponad 100 osobowa grupa młodych czytelników z opiekunami uczestniczyła w III Łódzkich Spotkaniach Pisarzy z Młodymi Czytelnikami w ramach ogólnopolskiej akcji łódzkiego Wydawnictwa Literatura „Z książką na walizkach”. Do udziału zaprosiliśmy uczniów wszystkich łowickich szkół podstawowych z klas IV-VI.
Podczas spotkania pisarz opowiadał o swojej twórczości. Rozmowy o książkach wzbogacił rysunkami bohaterów swoich opowiadań. Najnowsza książka Pawła Wakuły „Jagiełło pod prysznicem”, pełna humoru opowieść o polskich władcach, wzbudziła najwięcej zainteresowania wśród uczniów.
spotkanie Wakuła.pdf

p.wakuła.jpg