14.05.2015Seminarium integracyjne Biblioteki świata

13 maja, w ramach ogólnopolskiej akcji Tydzień Bibliotek, braliśmy udział w seminarium integracyjnym z cyklu Biblioteki świata, organizowanym przez Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania były biblioteki rzymskie (prelekcja p. Marii Lamberti z Biblioteki Głównej UAM) oraz Biblioteka im. Jana Pawła II Portugalskiego Uniwersytetu Katolickiego w Lizbonie (prelekcja p. Justyny Komorskiej, Hanny Roman, Artura Wierzbickiego z Biblioteki Uniwersytetu Ekonomicznego). Kolejnym punktem programu był konkurs fotograficzny pt. Bibliotekarz inny, niż myślisz, w którym braliśmy udział po raz pierwszy. Uczestnicy spotkania mogli zagłosować na jedno z nadesłanych zdjęć. W trakcie, gdy komisja liczyła głosy, dla uczestników seminarium przygotowana była część artystyczna. Wystąpił przed nami Teatr mplusm ze sztuką Karol wg tekstu Sławomira Mrożka. Jest to historyjka o Dziadku i Wnuku, bezi­nter­esow­nych­ napastnikach, którzy chętnie by sobie kogoś ustrzelili... W konkursie fotograficznym zajęliśmy III miejsce. Spotkanie było okazją do dzielenia się wiedzą, sprzyjało wymianie informacji oraz inspirowało do czerpania z doświadczeń i rozwiązań największych i najn­owoc­ześn­iejs­zych bibliotek świata.
bibliotekarz_inny_niz_myslisz_1.jpg bibliotekarz_inny_niz_myslisz_2.jpg bibliotekarz_inny_niz_myslisz_3.jpg

bibliotekarz_inny_niz_myslisz_1.jpg bibliotekarz_inny_niz_myslisz_1
bibliotekarz_inny_niz_myslisz_2.jpg bibliotekarz_inny_niz_myslisz_2