18.05.2015Koncert Zespołu Arete

Koncert Zespołu Arete
w Bibliotece Publicznej

Maj jest miesiącem, który obfituje w wiele ważnych dni. Jednym z ważniejszych dla nas - bibliotekarzy jest  8  maja Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy a najważniejszym dla wszystkich – Dzień Matki. Koncert odbył się 15 maja w Dzień Rodziny. By uczcić i zaakcentować wszystkie te wspaniale dni dla czytelników i nie tylko, Biblioteka Publiczna zaprosiła poznański zespół Arete, który wystąpił z programem poetycko-muzycznym pt. „Niech życie trwa. Zespół wykonał wyłącznie autorskie kompozycje do których słowa.  melodie tworzy założyciel formacji – Jerzy Struk. Wystąpił on z Romualdem Andrzejewskim – wirtuozem, aranżerem i kompozytorem  instrumentów klawiszowych oraz z Agnieszką Kargulewicz – skrzypaczką.
Spotkanie w świecie poezji śpiewanej upłynęło w miłej i pełnej nastroju atmosferze, tworząc niezwykły i niepowtarzalny klimat. Piosenki i wiersze Jerzego Struka pozostawiły w sercach słuchaczy ślad szczęścia i wzruszenia na bardzo długo.

P.S. Wszystkich, którzy są wrażliwi na piękno słowa i muzyki zachęcamy do sięgnięcia do tomików poezji Jerzego Struka „Jesteśmy”, „Rysa Absolutna”, „przed … Po”, „Krzyk o dobro”, „Być uczniem miłości” i płyt, które wydał zespół Arete: „Pierwszy promień, Wędrujemy, Niech życie trwa”.

100_7723.jpg 100_7723
100_7706.jpg 100_7706