Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie - Planeta 11
2015-5-25
20.05.2015Teatr przy Stoliku
Olsztyn MBP

Towarzystwo Kultury Teatralnej – Oddział Okręgowy w Olsztynie zaprasza na nową edycję Teatru przy Stoliku! Oryginalna forma teatralna będąca skrzyżowaniem lektury książki ze słuchowiskiem radiowym, czyli CZYTANIE DRAMATÓW Z PEŁNĄ AKTORSKĄ INTERPRETACJĄ, aczkolwiek bez dekoracji, kostiumów i sytuacji scenicznych oraz innych teatralnych atrybutów zagości w olsztyńskich bibliotekach oraz Olsztyńskim Teatrze Lalek.

Nad całością czuwać będzie Elżbieta Lenkiewicz, wieloletni kierownik literacki Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, pod której okiem aktorzy przeczytali przy stoliku aż 165 sztuk dramaturgów z całego świata.

Teatr przy Stoliku w swojej ofercie repertuarowej preferuje przede wszystkim dramaturgię współczesną. Jednak – od czasu gdy „cała Polska”, pod przewodnictwem Prezydenta RP raz w roku czyta zbiorowo klasykę – i my postanowiliśmy „zrównać się w szeregu” w godnej sprawie. Tym bardziej, że w sezonie artystycznym 2014/2015 obchodzimy zacne 250-lecie teatru publicznego w Polsce.

Repertuar:

25.05.2015 /poniedziałek/, godz. 18:00, ŚWIECZKA ZGASŁA, Aleksander Fredro – Miejska Biblioteka Publiczna – Filia Planeta 11, ul. Piłsudskiego 38 INAUGURACJA

/Wybór klasyki na inaugurację nie jest przypadkowy, pragniemy bowiem aktywnie włączyć się i podkreślić wagę obchodów 250-lecia teatru publicznego w Polsce/

Występują: Wiesława Niemaszek-Szymańska i Marian Czarkowski

22.06.2015 /poniedziałek/, godz. 18:00, MOST, Laurent van Wetter – Miejska Biblioteka Publiczna – Filia nr 18, ul. Żytnia 71 (Dajtki)

Występują: Radosław Hebal i Marcin Kiszluk

20.07.2015 /poniedziałek/, godz. 18:00, ZWIĘDŁE PIWONIE, Jerzy Szczudlik – Miejska Biblioteka Publiczna – Filia nr 13, ul. Sikiryckiego 9 (Pieczewo),

Występują: Marian Czarkowski i Marcin Kiszluk

/po czytaniu spotkanie z autorem/

Po przerwie wakacyjnej zapraszamy do bibliotek olsztyńskich i Olsztyńskiego Teatru Lalek na kolejne spotkania oraz warsztaty dla młodzieży i dorosłych, m.in. z zakresu interpretacji tekstu, wiedzy o wielkich polskich aktorach i reżyserach.

Na wszystkie wydarzenia związane z projektem WSTĘP WOLNY!