18.02.2013Pierwszy tydzień ferii

Pierwszy tydzień zimowych ferii już za nami – zatem czas na małe podsumowanie, tego, co się działo w Miejskiej Bibliotece Publicznej w dniach od 11 do 15 lutego 2013 roku. A można było spotkać w tych dniach w filiach i agendach dla dzieci i młodzieży mieleckiej Biblioteki piratów, detektywów, Jasia i Małgosię oraz wielu innych bohaterów europejskich bajek i baśni.

Filia nr 1 przy ul. Botanicznej 4 zaprosiła najmłodszych swoich czytelników z Przedszkola Miejskiego nr 16 do nauki wierszyka i piosenki pod tytułem „Idzie kot” w języku migowym.
Podczas „Zimowych ferii w Bibliotece” można było wziąć udział w zajęciach literackich, plastycznych, pobawić się w kalambury oraz powędrować z bajką po Europie. Bibliotekarze zorganizowali również turniej gier planszowych chcąc w ten sposób przypomnieć, że najpierw był chińczyk i warcaby, potem dopiero nastała era komputera.

Ferie jeszcze się nie skończyły – zapraszamy w tym tygodniu od poniedziałku do piątku w godzinach od 1100 do 1300.

Zajęcia odbywają się w:
• Filii nr 4 przy ul. Mickiewicza 2,
• Filii nr 6 przy ul. Tańskiego 4a,
• Filii nr 7 przy ul. Warneńczyka 2
• Wypożyczalni Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej przy ul. Kusocińskiego 2.