28.05.2015Konkurs recytatorski

13 maja w Muzeum Pro Memoria Edith Stein już po raz trzeci odbył się Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków, zorganizowany przez Filię nr 3 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lublińcu. W tym roku temat konkursu brzmiał "Wesołe strofy o zwierzętach", dlatego na scenie zagościły między innymi żaby, biedronki, słonik, bocian a nawet jedna kurka.

Swoją obecnością zaszczycili nas:

Edward Maniura – Burmistrz Miasta,
Anna Jonczyk-Drzymała – z-ca Burmistrza,
Maria Łachut – z Banku Spółdzielczego,
Maria Woś – z PKO Banku Polskiego,
Danuta Szulc - nauczyciel ze Szkoły Podstawowej nr 3
Olgierd Kniejski - radny, autor wielu publikacji.

W zmaganiach o miano mistrza recytacji wzięło udział 17 dzieci z następujących przedszkoli:
Przedszkole im. św. E. Stein
Niepubliczne Przedszkole „Stumilowy Las”
Niepubliczne Przedszkole Językowe „Wyspa Szkrabów”.

Dzieci recytowały wybrany przez siebie wiersz, wspomagając się rekwizytami, stosowną mimiką, odpowiednią modulacją głosu, a także strojem. Poziom, jaki zaprezentowali uczestnicy był bardzo wysoki.
W czasie przerwy podczas narady Jurorów wystąpił zespół Mażoretki Mini Formacji Copacabana II z Ciasnej pod kierownictwem Aleksandry Sier.
Niełatwego zadania ocenienia występów małych uczestników podjęło się Jury w składzie: Anna Jonczyk-Drzymała, która pełniła funkcję przewodniczącej, Danuta Szulc, Maria Łachut oraz Olgierd Kniejski.
Komisja konkursowa po trudnej debacie wyłoniła następujących laureatów:
I miejsce:
Przemysław Śliwa z Przedszkola Miejskiego nr 3, który recytował wiersz „Żuk”;
II miejsce:
Magdalena Krysik z Przedszkola Miejskiego nr 1, która recytowała wiersz „Zabawa w żaby i bociana;
III miejsce:
Tomasz Rożniewski z Niepublicznego Przedszkola Językowego „Wyspa Szkrabów”. który zaprezentował wiersz „Ślimak”
Wyróżnienia:
Lena Bącławek z Niepublicznego Przedszkola „Stumilowy Las”, która recytowała wiersz „Wielbłąd i hiena”
Paulina Perkowska z Przedszkola Miejskiego nr 8, która zaprezentowała wiersz „Żabka i bocian”

Dzięki Sponsorom, zarówno dzieci, jak i towarzyszące im osoby, mogły liczyć na poczęstunek. Wszyscy laureaci i uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane również przez Sponsorów. Drobne upominki otrzymały także występujące podczas przerwy dziewczęta z zespołu Mażoretki Mini Formacji Copacabana II z Ciasnej pod kierownictwem Aleksandry Sier.

Sponsorzy:

Bank Spółdzielczy,
PKO Bank Polski,
Elhand Transformatory
PSS "Społem”
EthosEnergy

Składamy serdeczne podziękowania sponsorom, jurorom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania tego przedsięwzięcia.
Jeszcze raz dziękujemy i gratulujemy uczestnikom Konkursu, i zapraszamy za rok.

620.jpg 620
85_2337.jpg 85_2337