28.05.2015ŚWIĘTO BIBLIOTEKI

Deszczowo, ale kolorowo i bajkowo

Deszcz, pochmurne niebo i brak słońca nie zniechęciły przedszkolaków i ich opiekunów z Przedszkola Samorządowego im. Kubusia Puchatka w Skokach, by wziąć udział w Bajkowym Przemarszu, który 20 maja przeszedł ulicami naszego miasta. Trasa przemarszu wiodła z Przedszkola do sali Biblioteki Publicznej przy ul. Ciastowicza 11a, gdzie na młodych skoczan czekało wiele atrakcji. Jedną z nich była wizyta Baby Jagi, czarownicy z baśni o Jasiu i Małgosi, autorstwa Braci Grimm. Baba Jaga oprócz ciekawych opowieści o swoim życiu i nie tylko, magicznych zaklęć i słodkich niespodzianek miała dla najbardziej aktywnych przedszkolaków nagrody książkowe. Znalazła również czas, by przeczytać dzieciom bajkę o niszczycielach książek, dać kilka rad jak dbać o książki oraz zrobiła sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie. Kolejnym punktem majowego spotkania był Bajkowy Bal, podczas którego dzieci nie tylko tańczyły ochoczo w rytm znanych piosenek, ale również miały okazję powiedzieć kilka słów o swoim ulubionym bajkowym bohaterze, zaśpiewać ulubioną piosenkę bądź wyrecytować wiersz. Za odwagę otrzymały słodki upominek. Oprawę muzyczną imprezy przygotował i czuwał nad jej przebiegiem Mateusz Doniec. Dzięki niemu z głośników popłynęły takie hity, jak: „Na Wyspach Bergamutach”, „Kaczuchy” oraz „Mucha w mucholocie”. W rolę złej Baby Jagi wcieliła się Karina Olejniczak. Jej charakteryzacja zdumiała wielu. Dzieci nie dały się jednak oszukać. Środowa impreza odbyła się w ramach organizowanego rokrocznie przez Bibliotekę Publiczną w Skokach spotkania z cyklu „Święto Biblioteki”.

Sylwia Popadowska

P.S.
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Skokach serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia spotkania pt. „Święto Biblioteki”, w szczególności Dyrekcji i Pracownikom Przedszkola Samorządowego im. Kubusia Puchatka w Skokach, Karinie Olejniczak oraz Mateuszowi Dońcowi.

DSC05782.jpg DSC05782
jpg, 1.3 MiB, 2448x1624