29.05.2015TWÓRCZA INTEGRACJA – działania na rzecz aktywacji i integracji społecznej

Czytelnicy GBP – filia w Kąclowej uczestniczą w projekcie „TWÓRCZA INTEGRACJA – działania na rzecz aktywacji i integracji społecznej”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Miłośników Wsi Ropa.
Gminna Biblioteka Publiczna– filia w Kąclowej oraz Gminny Ośrodek Kultury – filia w Kąclowej przystąpiły do współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Wsi Ropa, które w b.r. uzyskało dofinansowanie w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2020 ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej na realizację projektu „TWÓRCZA INTEGRACJA- działania na rzecz aktywizacji i integracji społecznej”.
W działaniach projektowych weźmie udział 60 seniorów powyżej 60 roku życia i 20 osób młodych w wieku 10- 25 lat z gmin Ropa, Grybów i Gorlice.
W projekcie bierze udział 14 seniorów oraz pięcioro młodych osób z miejscowości Kąclowa – gmina Grybów
W ramach projektu zaplanowano następujące działania:
I. Blok integracyjno-edukacyjny
1. Wyjazd integracyjny do Zdyni z warsztatami o wolontariacie
2. Warsztaty kulinarne
3. Warsztaty tradycyjnej plastyki
4. Kurs komputerowy oraz obsługi nowoczesnych urządzeń dla seniorów
5. Wieczorek z tradycyjną piosenką
6. Wyjazd do teatru w Tarnowie
II. Blok integracji sportowej
1. Kurs Nordic Walking z wycieczką do Ciężkowic
2. Zajęcia sportowe dla seniorów
3. Zajęcia o zdrowiu z kursem pierwszej pomocy
Projekt zakończy impreza integracyjna.
Organizatorem działań jest Stowarzyszenie Miłośników Wsi Ropa, 38-312 Ropa 713 we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Grybowie i Biblioteką Publiczną - filia w Kąclowej.

Afisz-rekrutacja1.jpg Afisz-rekrutacja1