Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu
Aleja Tysiąclecia 37
34-400 Nowy Targ
02.06.2015Promocja książki Wandy Czubernatowej i Macieja Pinkwarta "Raj".
Nowy Targ MBP

W ostatni majowy czwartek w Czytelni MBP miało miejsce niezwykłe wydarzenie a mianowicie odbyła się promocja książki Wandy Czubernatowej i Macieja Pinkwarta pt. „Raj”. Książka ukazała się na początku maja tego roku w wydawnictwie WAGANT. Jest to trzyaktowa śpiewogra - musical - operetka, której akcja toczy się w biblijnym Raju i opowiada jak to naprawdę w nim było, dlaczego Adam i Ewa musieli opuścić to sympatyczne miejsce i podjąć trudy ziemskiej egzystencji. Autorzy W. Czubernatowa i M. Pinkwart przedstawili swoją niejednokrotnie humorystyczną wersję wydarzeń w kontekście folk­lory­styc­znym­, politycznym i moralnym. Rysunki do książki wykonała Eleonora Magierowska a trzy z nich można było zobaczyć w oryginale w trakcie spotkania. Na promocję oprócz sympatyków autorów i biblioteki przybyli pani Burmistrz Joanna Iskrzyńska-Steg oraz pan Burmistrz Waldemar Wojtaszek.