04.06.2015Projekt „Czytam sobie w bibliotece”

Biblioteka Publiczna w Zbąszyniu znalazła się w gronie 900 bibliotek z całej Polski, którym przyznano udziale projekcie „Czytam sobie w bibliotece”, którego organizatorem jest Centrum Edukacji Obywatelskiej. CEO razem z Wydawnictwem Egmont pragnie dotrzeć do bibliotek szkolnych i publicznych z przygotowanymi specjalnie narzędziami, które zachęcą dzieci do nauki samodzielnego czytania. Nabór do projektu przebiegał błyskawicznie, gdyż tylko pierwszych 900 placówek dostało się do programu, a chętnych było o wiele więcej. Projekt promuje czytelnictwo wśród dzieci w wieku od 5 do 8 lat. Pod koniec wakacji zbąszyńska biblioteka otrzyma bezpłatnie zestawy atrakcyjnych pakietów edukacyjnych (m.in. komplet książek pt. "Czytam sobie" Wydawnictwa Egmont), które wykorzystamy w pracy z najmłodszymi. Na podstawie tych materiałów poprowadzimy warsztaty, "na których dzieci w twórczy sposób zinterpretują literaturę korzystając z takich form wyrazu jak film, animacja, plastyka czy teatr. Efekty tych działań zostaną upowszechnione w środowisku szkolnym i bibliotecznym" (z informacji CEO - organizatora).

Do współpracy zapraszamy już dziś okoliczne szkoły i przedszkola. Warsztaty zaczną się po wakacjach.
czytam-sobie.jpg

czytam-sobie.jpg czytam-sobie