10.06.2015Plenerowe spotkania z książką

Biblioteka Publiczna Gminy Złotów z siedzibą w Radawnicy od kilku już lat prowadzi cykliczne spotkania książki w plenerze, które rozpoczynają się w Tygodniu Bibliotek i trwają do końca maja. W tym roku na plenerowe spotkania z książką, biblioteka zaprosiła uczniów klasy I, II i III Szkoły Podstawowej w Radawnicy. W pierwszej części spotkania, dzieci wysłuchały fragmentów książki pani Joanny Krzyżanek „Kura Adela – jak kura nie chciała być kurą”, autorki książek dla dzieci, która gościła w radawnickiej książnicy na spotkaniu autorskim z dziećmi już dwa lata temu. Niespodzianką dla uczestników spotkania plenerowego z książką, było przygotowanie przez panie bibliotekarki zabaw literackich, ruchowych i sportowych. Po każdej zabawie, dzieci miały za zadanie wykonać jedno polecenie, zaliczeniem zadania było zdobycie jednego magicznego słowa. Po wykonaniu wszystkich zadań i zdobyciu magicznych słów, dzieci ułożyły hasło „ Lubię moją Bibliotekę Publiczną w Radawnicy”. Na zakończenie spotkania, dzieci odgadywały tytuły bajek i baśni, jedynie po dwóch obrazkach, które zostały im przedstawione na tablecie. W roku 2015 Biblioteka Publiczna w Radawnicy aplikowała do projektu „Tablety w Twojej bibliotece” realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego bw ramach Programu Rozwoju Bibliotek, w którym radawnicka biblioteka uczestniczy. W ogłoszonym konkursie grantowym Biblioteka w Radawnicy została zakwalifikowana od udziału w projekcie i wygrała trzy tablety. Tablety będą służyły nie tylko bibliotekarzom w przygotowywaniu i prowadzeniu atrakcyjnych zajęć dla dzieci, ale i użytkownikom biblioteki. Dziękując za spotkanie, każdy uczestnik plenerowego spotkania z książką otrzymał zakładkę do książki.

IMG_0747.jpg IMG_0747
jpg, 2.7 MiB, 3264x2448