18.06.2015Bookcrossing w bibliotece

„Uwolnij swoje książki, dziel się z innymi radością czytania”

Nasza biblioteka prowadzi całoroczną akcję „Uwolnij książkę”. Wszystkim czytelnikom, którzy do tej pory podzielili się swoimi zbiorami serdecznie dziękujemy.

Do dalszej wymiany książek, zachęcamy szczególnie w czerwcu, gdyż 18 czerwca przypada „Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek” – XII edycja. W holu biblioteki na os. Bratkowice została założona półka bookcrossingowa,

"Bookcrossing - idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych tzw. półkach book­cros­sing­owyc­h" – pl.wikipedia.org

Uwolnione książki mają nadany numer, po zalogowaniu się na internetową stronę bookrosingu, można śledzić ich drogę.

Zapraszamy wszystkich lubiących czytać aby podzielili się swoimi książkami, po to by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Można przynosić książki dla dzieci, młodzieży, dorosłych, o dowolnej tematyce, półka bookrossingowa już u nas działa, od rana kilka książek zostało "uwolnionych".
bookcrossing3.png

bookcrossing3.png bookcrossing3