21.06.2015PRZEDWAKACYJNE GŁOŚNE CZYTANIE

Jak to jest, że słowo „dobro” można rozumieć w tak różny sposób? Wydaje się, że dla każdego powinno ono znaczyć to samo. Do zastanowienia się nad tą sprawą zachęca książka autorstwa Otfrieda Preusslera „Malutka Czarownica”.

15 czerwca 2015 roku w Bibliotece Publicznej Gminy Grodziec odbyło się kolejne głośne czytanie, w którym uczestniczyły dzieci z klasy II ze Szkoły Podstawowej w Grodźcu. W rolę lektora wcieliła się kierownik biblioteki p. Katarzyna Gromala. Dzieci wsłuchiwały się w opowieść o Małej Czarownicy, która ma dopiero 127 lat i jest postacią bardzo sympatyczną, którą można polubić od samego początku. Książka napisana jest prostym i obrazowym językiem z subtelnym poczuciem humoru. Opowieść pokazuje, w jak skrajnie różny sposób można korzystać ze swoich talentów: albo troszcząc się o innych, albo ich krzywdząc. Przygody bohaterki, w sposób prosty, ale nie nachalny, wywołują pozytywne emocje, związane z radością jaką daje pomaganie innym.

Po wysłuchaniu historii Małej Czarownicy, dzieci bardzo chętnie włączyły się w pogadankę. Komentowały dobre i złe zachowania małej bohaterki. Podsumowując spotkanie, kierownik biblioteki życzyła dzieciom zaczarowanych, wymarzonych i magicznych wakacji.

IMG_2179.jpg IMG_2179
jpg, 1.8 MiB, 3264x2448