27.02.2013Już po feriach...

Krótka relacja z przebiegu drugiego tygodnia "Zimowych spotkań z książką" w filiach i agendach udos­tępn­iają­cych­ literaturę dla dzieci i młodzieży.
Dużo się działo! Tydzień zaczęliśmy od przeglądu nowości na bibliotecznych półkach, zabaw z Koszmarnym Karolkiem i wędrówek po krajach UE.

Dzieci biorące udział w spotkaniach zimowych w Filii nr 7 poznawały kraje Pinokia, Pippi Langstrumpf, mitycznych bohaterów, a swoją wiedzę zdobytą w ciągu 2 tygodni zajęć mogły sprawdzić w quizie geograficznym „Czy znasz kraje UE?”.

Kontynuowane były zabawy związane z wykonywaniem domku Baby Jagi, który teraz w całej swej okazałości zdobi Filię nr 6 MBP w Mielcu przy ul. Tańskiego 4a. Zapraszamy do oglądania!

W Filii nr 4 największą popularnością cieszyły się inspirujące zajęcia plastyczne, podczas których dzieci wykonywały filcowe zwierzątka. Uczestnikom zajęć w Filii nr 4 podobały się również zajęcia z Dyrektorem MBP w Mielcu, Marią Błażków, która zajmująco opowiadała o swoich pasjach i pracy.

W Wypożyczalni Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej młodzi artyści realizowali się malując piratów, pirackie skarby i okręty. Efekt ich pracy już wkrótce można będzie podziwiać – planujemy bowiem wystawę prac wykonanych podczas ferii.

Bibliotekarze zaproponowali również dzieciom literackie kalambury, gry i zabawy stolikowe, poznawanie klasyków literatury dziecięcej i młodzieżowej: Juliana Tuwima i Jana Brzechwy, dzień z czasopismami dla najmłodszych, zagadki przyrodnicze oraz zajęcia kulinarne. Zajęcia i konkursy organizowane przez pracowników mieleckiej Biblioteki mają na celu wyrobić nawyk czytania i poszukiwania potrzebnych informacji, motywują młodzież i dzieci do sięgania po lekturę, a także zachęcają do aktywnego spędzania czasu w Bibliotece. Pomysły na przeprowadzenie wszystkich zabaw, gier ruchowych, zajęć z różnymi grupami wiekowymi można znaleźć w licznych publikacjach, w które obfituje nasza Biblioteka. Do wypożyczenia są książki kucharskie dla dzieci, poradniki do przeprowadzania i wdrażania nowych technik plastycznych, przewodniki po krajach świata pisane specjalnie dla najmłodszych, poradniki dla rodziców pragnących spędzać pożytecznie czas ze swoimi pociechami. Po tego typu literaturę sięgają także bibliotekarze przygotowujący program zajęć podczas ferii zimowych. Zapraszamy do odwiedzania mieleckiej Biblioteki!


Filia nr 4.jpg Filia nr 4
jpg, 92 KiB, 516x389
Filia nr 6.jpg Filia nr 6
jpg, 95 KiB, 516x389
Filia nr 7.jpg Filia nr 7
jpg, 107 KiB, 516x390
WLDiM.jpg WLDiM
jpg, 95 KiB, 516x389
Domek Baby Jagi zdobi Filię nr 6.jpg Domek Baby Jagi zdobi Filię nr 6
jpg, 123 KiB, 720x960
Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Mielec MBP SCK

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo