20.07.2015Między słowem a teatrem

W dniu 16 lipca 2015r. w ramach „Czwartku Literackiego” w zakopiańskiej MBP odbyło się spotkanie ze Stanisławem Brejdygantem - aktorem, pisarzem, reżyserem i scenarzystą. Aktorem znanym z takich seriali, jak „Klan” czy „Prawo Agaty”, a przede wszystkim świetnych ról szekspirowskich.

Stanisław Brejdygant jest autorem kilku tomów prozy: „Być Bogiem”, „Stypa”, „Powiedz im”, „Maligna”, „Świt o zmierzchu”, jak również sztuk teatralnych: „Kolonia wyzwolenia”, „Próba”, „Wyzwolony”, „Golgota”, „Endline”, „Mniejszy Brat”, „Nadludzie”, „Wyspa Wielkanocna”, „Odwet” i „Stacja XII”, za którą otrzymał jedną z trzech nagród na Międzynarodowym Konkursie Dramaturgicznym w Rzymie w 2000 roku.

www.biblioteka.zakopane.eu