31.07.2015Dzieci filozofują! (z Biblioteką na plaży)

I znowu Biblioteka Publiczna Zbąszyniu zagościła na deskach sceny na Plaża Łazienki WF System w czasie V Święta Jeziora. Oferta tej zbąszyńskiej imprezy rozwija ciało, ducha i intelekt. Tym razem zaprosiliśmy dzieci do wspólnego filozofowania, bo skoro Biblioteka, to książki – a jak książki, to mądre książki. A mądre książki to myślenie - pożywka dla umysłu, szczególnie dla młodego, a nawet najmłodszego. Bo czym jest filozofowanie? To myślenie nieskrępowane i twórcze. Każde dziecko jest filozofem, bo zadaje pytania, na które dorośli często odpowiedzi nie znają. Pracownice zbąszyńskiej książnicy: Anita, Natalia i Mariola, chciały, by dzieci same szukały odpowiedzi, by same wymyśliły historię – opowieść – i zamknęły ją w jednym zdaniu. Tutaj każde dziecko miało prawo do swego zdania, każdy miał prawo do własnych skojarzeń. Posłużyliśmy się w zabawie kultową grą DIXIT, bo ona zawsze rozpala wyobraźnię - nie tylko najmłodszych! Szkoda, że nie mogliśmy zagrać z tymi, którzy przyszli trochę później, ale może następnym razem? Umówcie się z nami w Bibliotece! Zagramy kiedy indziej i pofilozofujemy!

1.jpg 1
jpg, 1.4 MiB, 4608x2947