Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
2015-9-10
24.08.2015Wykład z arteterapii
Poznań PBP

Biblioteka oraz Wydawnictwo UAM w Poznaniu zapraszają na wykład pt: Innowacyjna metoda wsparcia rozwoju współczesnego człowieka, czyli czym jest arteterapia dr Anity Stefańskiej i dr Marty Szabelskiej-Holeksy, połączony z promocją książki współautorek O arteterapii, edukacji i sztuce – teksty rozproszone i niepublikowane.

Spotkanie odbędzie się 10 września 2015 r. w Czytelni PBP o godz. 15:00. Zgłoszenia przyjmujemy za pośrednictwem formularza rejestracji do 6 września.
Decyduje kolejność zgłoszeń.

Autorki odpowiedzą na pytania:

• Dlaczego oferta zastosowania arteterapii w szkole czy biznesie może dzisiaj zainteresować te różne środowiska?
  • Kiedy przestrzeń tworzenia może stać się specyficznym obszarem wydobywania z ludzi sił i energii?
  • Jakie mamy dowody, że twórcza terapia traktuje człowieka jako inspirujące medium sztuki?
  • W jakim stopniu przestrzeń tworzenia może być dzisiaj atrakcyjna dla ludzi w procesie akceptowania zmiany?
  • Kiedy z perspektywy ucznia zdolnego sztuka może być wartością a kiedy ciężarem?
  • Co się dzieje, gdy uczestnik arteterapii to tzw. indywidualny przypadek?

o_arteterapii1.jpg

o_arteterapii1.jpg o_arteterapii1