04.09.2015XIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Gustawa Zielińskiego w Skępem

Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Gustawa Zielińskiego w Skępem jest jednym z najważniejszych konkursów tego typu adresowanych do dzieci i młodzieży w Polsce. Świadczy o tym zarówno ilość uczestników biorących udział w tym wydarzeniu, jak i opinie laureatów i gości uczestniczących w gali wręczenia nagród.
W tym roku na konkurs prace nadesłało 97 osób z terenu całej Polski. Nagrodzonych przez Jury w składzie Edyta Czachorowska, Monika Kowalska, Zbigniew Żuchowski i Jerzy Kowalski zostało 18 osób. Dla zobrazowania zasięgu konkursu należy wymienić miejscowości z których pochodzili laureaci tj.: Włocławek, Gdańsk, Szczecinek, Nadróż, Stalowa Wola, Toruń, Warszawa, Sopot, Przecław koło Zielonej Góry, Czarna Białostocka, Dębica, Dłużyna koło Leszna, Skępe, Łękawica koło Żywca, Międzyrzec Podlaski.
30 maja 2015 roku w budynku Szkoły Podstawowej im. Gustawa Zielińskiego w Skępem i Gimnazjum im. Kościeleckich w Skępem odbyła się gala wręczenia nagród w XIII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Gustawa Zielińskiego w Skępem. Organizatorem imprezy jest Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem.
więcej na stronie
biblioteka.skepe.pl