05.09.2015Narodowe Czytanie "Lalki" B. Prusa

Wczoraj – 4 września 2015 roku Miejska Biblioteka im. A.K. Cebrowskiego w Łowiczu zaprosiła do włączenia się w akcję Narodowego Czytania „Lalki” Bolesława Prusa. W samo południe na schodach prowadzących do Gimnazjum nr 1 czytali „Lalkę” łowiczanie m.in. burmistrz Krzysztof Kaliński, przewodniczący Rady Miejskiej Michał Trzoska, radna Zofia Wielemborek, związani z łowickimi stow­arzy­szen­iami­ Anna Bieguszewska, Bożena Wójt i Tadeusz Żaczek czy dyrektor gimnazjalnej „Jedynki” Jolanta Urbanek, uczniowie I Liceum Ogól­noks­ztał­cące­go im. Józefa Chełmońskiego. Narodowe Czytanie zgromadziło w Łowiczu szeroką publiczność – głównie młodzież szkolną, ale także innych mieszkańców Łowicza.
Na czytających czekała specjalnie przygotowana inscenizacja – zasiadając w fotelu mogli wczuć się w klimat „Lalki”. Uczennice Gimnazjum nr 1 przebrały się w stroje lalek i przygotowały dla obecnych gości mini pokaz mody. Najwięcej braw od publiczności zebrała Wiktoria Kaszewska, dzięki czemu zwyciężyła w plebiscycie o tytuł najpiękniejszej lalki.

Narodowemu Czytaniu towarzyszyły również atrakcje dla dzieci – konkurs rysunkowy, w którym zadaniem najmłodszych było narysowanie lalki. Autorzy trzech najciekawszych prac oraz zwyciężczyni pokazu mody zostali nagrodzeni łowickimi maskotkami pelikana ufundowanymi przez Burmistrza Łowicza. Pierwszą nagrodę w konkursie otrzymał Jakub Klimkiewicz z Gimnazjum nr 3, drugie miejsce uzyskała Ola Dzięgielewska, a trzecia była Ola Płacheta (obie ze Szkoły Podstawowej nr 1). Wszystkie, uczestniczące w wydarzeniu, szkoły otrzymały na pamiątkę ufundowane przez Burmistrza i Miejską Bibliotekę im. A. K. Cebrowskiego książki ostemplowane okol­iczn­ości­owym­i pieczęciami. Na obecnych czekał mały upominek w postaci cukierków i zakładek.

Do zobaczenia za rok na Narodowym Czytaniu! Serdecznie zapraszamy.
lalka-2015.jpg
Więcej zdjęć tutaj