07.09.2015Narodowe Czytanie 2015

W tym roku lekturą Narodowego Czytania pod patronatem Prezydenta Polski była "Lalka" Bolesława Prusa. W akcję włączyły się przeróżne instytucje w całej Polsce, w tym oczywiście Śródmiejska Bibliotek Publiczna w Krakowie (filie 16, 17 oraz 19).

W filii nr 17 na ul. Brodowicza 1 również zainaugurowano Czytanie. W postać Izabeli Łęckiej wcieliła się bibliotekarka Teresa Tlatlik, a rolę Wokulskiego odczytał krakowski aktor Wojciech Terechowicz.
lala.jpg
Happening odbył się na zewnątrz biblioteki. Nietypowe stroje czytających przykuły niejedno spojrzenie i dodatkowo zachęcały przechodniów oraz stałych czytelników do posłuchania "Lalki" oraz wzięcia udziału w konkursie na temat życia i twórczości Bolesława Prusa. [tt]
lll.jpg

lala.jpg lala