08.09.2015„Lalka” lekturą Narodowego Czytania

W sobotę, 5 września br., w naszej Bibliotece odbyło się czytanie powieści Bolesława Prusa „Lalka” w ramach 4. edycji ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. W tym roku fragmenty klasyki literatury polskiej czytali: pani Agnieszka Nowak Gąsienica Wiceburmistrz Miasta Zakopane, pan Grzegorz Jóźkiewicz Przewodniczący Rady Miasta Zakopane oraz Aktorzy Sceny A2 - Grażyna Syrzistie, Anna Zawisza, Jerzy Filar i Krzysztof Michno.

Publiczne czytanie największych polskich dzieł literackich zainicjował w 2012 roku prezydent Bronisław Komorowski, który objął patronat nad tym wydarzeniem. Narodowe Czytanie to akcja, która propagując największe dzieła polskiej literatury, wzmacnia poczucie narodowej tożsamości i popularyzuje czytelnictwo wśród Polaków.
Trzy lata temu w ramach akcji czytano „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, rok później dzieła Aleksandra Fredry, a w ubiegłym roku – „Trylogię” Henryka Sienkiewicza. W pierwszym roku, w akcji wzięło udział 60 miejscowości, a w tym roku - wspólne czytanie zorganizowano już w ponad 1600 miejscowościach.

www.biblioteka.zakopane.eu

c1.jpg c1