09.09.2015CZYTAM SOBIE W BIBLIOTECE

Gminna Biblioteka Publiczna w Gromniku jako jedna z 900 bibliotek z całej Polski zakwalifikowała się do projektu organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej „Czytam sobie w bibliotece”. Jest to pomysł na promocję czytelnictwa poprzez dotarcie do bibliotek z konkretnymi narzędziami, które nie tylko ułatwią i zachęcą dzieci do nauki samodzielnego czytania, ale także pomogą bibliotekom zbudować własny program działań animacyjnych wokół literatury.
Biblioteka otrzymała komplet dziewięciu książek z serii „Czytam sobie” Wydawnictwa Egmont oraz scenariusze na przeprowadzenie zajęć z dziećmi, materiały promocyjne, a także dostęp do filmów instruktażowych jak przeprowadzić zajęcia.

IMG_1846.jpg

„Czytam sobie” to seria książek wspomagająca dzieci w nauce samodzielnego czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat.

IMG_1844.jpg

Zajęcia „Czytam sobie w bibliotece” od 15 października do 15 listopada 2015 r.

IMG_1846.jpg IMG_1846
IMG_1844.jpg IMG_1844