09.09.2015Uczniowie Gimnazjum w Bielawach poznają zbiory biblioteki

3 i 8 września 2015 r. gościliśmy w bibliotece młodzież z Gimnazjum w Bielawach. Uczniowie poznali zbiory biblioteki oraz zasady korzystania z wypożyczalni i czytelni MB. Dużym zain­tere­sowa­niem­ cieszyły się regionalne czasopisma z początku XX wieku i książki zabytkowe wydane w XIX wieku. Uczniowie, korzystając ze źródeł, poznali etymologię nazwy swojej miejscowości. Szukali ciekawych informacji w czasopismach „Łowiczanin” z 1911 r. i 1929 r. oraz „Życie Gromadzkie” z 1935 r. Nauczyli się również korzystać z katalogu online MB oraz z platformy IBUK Libra, z której biblioteka oferuje czytelnikom książki elektronicze tzw. E-booki.

Zapraszamy do Biblioteki :)😊

Oferujemy zorganizowanym grupom szkolnym przeprowadzenie lekcji bibliotecznych: oferta dla szkół i przedszkoli.
Nowy folder12-001.jpg

Nowy folder12-001.jpg Nowy folder12-001