14.09.2015Konkurs plastyczny "Kontynuujemy tradycję"

Biblioteka Publiczna w Zbąszyniu serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w organizowanym prze siebie konkursie plastycznym skierowanym do uczniów szkół podstawowych z Regionu Kozła. Konkurs tematycznie związany jest z odbywającą się co roku Biesiadą Koźlarską, ale jego temat nawiązuje do bogatej tradycji naszego regionu w szerszym wymiarze. Konkurs plastyczny "Kontynuujemy tradycję" wsparło Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Działania Regionu Kozła". Laureaci otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe.
plakat_konkursKT.jpg

Celem konkursu jest m.in. popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej kultury ludowej, odwoływanie się do dziedzictwa kulturowego Regionu Kozła, budowanie tożsamości lokalnej i kulturowej mieszkańców regionu.
Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych z gmin terytorialnie znajdujących się w Regionie Kozła. Tematyka prac dotyczy kultury ludowej regionu (muzyki, stroju, instrumentów, wydarzeń kulturalnych itp.).Technika prac: rysunek kredką, tuszem, węglem, malarstwo na papierze, collage, witraż, grafika - do wyboru przez uczestnika konkursu; prace przestrzenne lub wykonane przy użyciu plasteliny nie będą przyjmowane. Format prac plastycznych A3. Praca bez oprawy passe-portout. Na konkurs przekazane mogą być wyłącznie prace indywidualne, wykonane samodzielnie, wcześniej niepublikowane. Każda praca powinna na odwrocie zawierać Kartę Zgłoszeniową z następującymi informacjami:
a. imię i nazwisko autora, wiek, klasa;
b. adres szkoły, telefon, e-mail;
c. imię i nazwisko nauczyciela lub opiekuna, pod kierunkiem którego uczeń przygotował pracę, telefon kontaktowy i adres e-mail.
Termin i miejsce nadesłania prac: do 18 września 2015 r. (piątek) na adres:

Biblioteka Publiczna, ul. 17 Stycznia 59A
64-360 Zbąszyń
z dopiskiem „KONKURS PLASTYCZNY”.
Prace nadesłane po terminie nie będą oceniane (decyduje data stempla pocztowego). Organizatorzy nie ponoszą odpo­wied­zial­nośc­i za uszkodzenia powstałe podczas przesyłki.

Jury powołane przez organizatora spośród przekazanych prac wyłoni laureatów konkursu. Kryteria oceny prac: zgodność z tematyką, estetyka pracy, oryginalność, samodzielne wykonanie.
Uczniowie biorący udział w konkursie oceniani będą w dwóch kategoriach:
- I kategoria – klasy od I do III
- II kategoria – klasy od IV do VI.
Jury może przyznać wyróżnienia.
Wyniki konkursu zostaną umieszczone na stronie Biblioteki Publicznej w Zbąszyniu: www.biblioteka.zbaszyn.pl w dniu 24 września 2015, a nagrody wręczone zostaną podczas Biesiady Koźlarskiej na Rynku w Zbąszyniu. Wyniki Konkursu zostaną opublikowane także na jego profilu fejsbukowym organizatora oraz w lokalnych mediach.
Prace niezgodne z regulaminem, zniszczone w wyniku niewłaściwego opakowania, nie będą brane pod uwagę. Dodatkowe informacje można uzyskać pod adresem: bibl­iote­kazb­aszy­n@gmail.com
Opiekunka konkursu: Magdalena Rożek, tel. (68) 3860 700

![plakat_konkursKT.jpg][plik-7125]