27.03.2013O naszej nowej stronie internetowej

"Internet to dynamicznie rozwijający się środek przekazu o ogromnym potencjale w zakresie informowania i komunikowania się z szerokim gronem odbiorców. Choć dziś trudno w to uwierzyć, ale pracują u nas jeszcze osoby, które pamiętają początki komputeryzacji i pierwsze nieśmiałe próby tworzenia strony domowej ŚBP. Od tego czasu wiele się zmieniło. Strony są coraz lepsze pod względem technicznym i merytorycznym i pozwalają na przemyślaną prezentację niemal każdej instytucji w środowisku wirtualnym. Choć nasza poprzednia strona dość się sprawdziła, doszliśmy do wniosku, że nie można poprzestać na stagnacji i stwierdzić, że raz na zawsze osiągnęła ostateczny kształt. 13 grudnia, w trakcie zebrania pracowników, został powołany Zespół ds. popularyzacji ŚBP i czytelnictwa w Internecie. Już w trakcie pierwszego zebrania ustalono, ze pierwszym zadaniem będzie reorganizacja i uatrakcyjnienie naszej strony domowej. Ustalono plan działań i rozdzielono zadania. Zespół spisał się znakomicie i już 18 marca mogliśmy podziwiać efekty pracy czterech osób zaangażowanych w to przedsięwzięcie. Moim zdaniem jest co podziwiać. Twórcy postarali się aby strona nie była podobna do wielu innych. Choć pewne rozwiązania mają charakter względnie stały, jednocześnie możliwa jest ciągła aktualizacja i dodawanie nowych elementów. Niezwykle przejrzyste rozwiązania pozwalają łatwo dotrzeć do wszystkich informacji, zarówno danych teleadresowych jak i tych wszystkich, które dotyczą bieżących i archiwalnych wydarzeń w ŚBP. Nie sposób nie podkreślić jeszcze jednej mocnej strony. Zainspirowany wskazówkami naszego informatyka, który doskonale zna biblioteczną problematykę, artysta grafik, pan Wiktor Tabak wykonał specjalnie dla ŚBP, serie niep­owta­rzal­nych­ i dowcipnych rysunków i to one nadają oryginalności naszej stronie. Wielkie brawa dla pań: Małgosi Kucek, Ani Ochenkowskiej, Małgosi Dzierżymirskiej oraz pana Piotra Pękali. Dla mnie ta strona to rewelacja i choć pewnie znajdzie się ktoś, kto zgłosi zastrzeżenia, trudno, o gustach wszak się nie dyskutuje."

Instruktor ŚBP - Krystyna Wicińska-Liwacz