29.09.201515 - lecie Polskiego Związku Bibliotek

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem w ramach swej szerokiej działalności podejmuje szereg nowych wyzwań i kontaktów ze środowiskiem lokalnym, jak również otwiera się na kontakty zewnętrzne. W tym roku Biblioteka w Skępem dołączyła do zaszczytnego grona bibliotek zrzeszonych w Polskim Związku Bibliotek.

W dniach od 23 do 25 września w Toruniu odbyła się międzynarodowa konferencja pt. "Nowatorskie formy edukacji w bibl­iote­kars­twie­", w której również uczestniczyła skępska książnica. Konferencja została zorganizowana w związku z przypadającą w tym roku piętnastą rocznicą Polskiego Związku Bibliotek. Jubileuszowe spotkanie było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i poznania nowych trendów w codziennej działalności bibliotek na świecie.