07.10.2015Seniorzy w bibliotece

W ramach trwającego Zbąszyńskiego Tygodnia Seniora gościliśmy w bibliotece seniorów należących do Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Zbąszyniu. Uczestnicy bardzo chętnie przyjęli zaproszenie i przybyli do naszej książnicy. Wszystkich gości powitała prezes związku, Maria Kostera-Kaniecka, która wspólnie z Krystyną Basińską spotkanie przygotowała.
Myślą przewodnią spotkania były słowa Katarzyny Ledwoń „Gdy nadchodzi jesień życia, jego wiosna wciąż trwa w sercach”. Powieść terapeutyczną nawiązującą do tych słów przeczytała Hanna Matyaszczyk, która wspólnie poprowadziłyśmy zajęcia. Potem wszyscy razem zinterpretowali przeczytaną powieść. Goście bardzo chętnie zwiedzili naszą placówkę, zwłaszcza że po drodze czekały na nich niespodzianki przez nas przygotowane, m. in. jesienny taniec.
Przygotowana była również wystawa książek najchętniej czytanych przez seniorów. Dobór książek dokonano pod kątem zainteresowań i potrzeb tej grupy czytelniczej. Omówiono więc: dzienniki, reportaże, powieści podróżnicze, literaturę biograficzną, powieści historyczne, powieści polskie i obce.
Lektury dla seniora.jpg

Podczas spotkania seniorzy częstowali się kawą, herbatą i ciastkami. Na zakończenie wszyscy otrzymali “złote myśli” związane z biblioteką.
Uczestnicy podziękowali za wspólnie spędzony czas, mając nadzieję spotkać się po raz kolejny w większym gronie.(tekst: K. Tobys, zdjęcia: M. Rożek)

Lektury dla seniora.jpg Lektury dla seniora
jpg, 2.5 MiB, 5120x3413