10.10.2015Jubileuszowa XXV Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka

W ramach Jubileuszowej XXV Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej 8 października 2015 roku w sali widowiskowej Centrum Kultury
i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu odbył się koncert literacki „Słowiańscy Bardowie” zorganizowany przez Powiatową i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Starym Sączu pod patronatem Burmistrza Jacka Lelka.
Na wstępie wszystkich zaproszonych Gości, młodzież ze starosądeckich szkół przywitała Maria Sosin – dyrektor Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu. Następnie Pani Dyrektor prowadzenie przekazała głównemu inicjatorowi Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej – Andrzejowi Grabowskiemu, który przybliżył historię tej imprezy, cieszącej się dużym zain­tere­sowa­niem­ nie tylko w miejscowościach Małopolski ale i na Podkarpaciu oraz na Ukrainie.
Podczas koncertu swoje utwory zaprezentowali: Danuta Capliez - Delcroix, polska poetka mieszkająca we Francji, Tetyana Hurey z Ukrainy, Lam Qunag My z Wietnamu, Kazimierz Burnat z Wrocławia, Andrzej Grabowski i Artur Grabowski z Ciężkowic.
Oprócz wierszy prezentowanych przez poetów, usłyszeliśmy także bardów towarzyszących XXV Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej, którzy wprowadzili nas w niezwykły nastrój tego koncertu. Gościli u nas : Oleś Diak
z Ukrainy, Władimir Stockman z Rosji i Andreij Jackiew z Ukrainy.
Zaproszeni goście z wielką radością oklaskiwali występy artystów, w tym także solowy występ wokalny poety z Wietnamu.
Poeci podczas spotkań Międzynarodowej galicyjskiej Jesieni Literackiej udowadniają, że „Wierszem potrafią dzielić się z innymi, jak kromką oczekiwanego chleba”.
Dziękujemy wyjątkowym Gościom za niezapomnianą wizytę w Starym Sączu!

03.jpg 03
05.jpg 05