13.10.2015Akcja: e-motywacja

Dnia 8 października 2015 roku w Bibliotece Publicznej Gminy Złotów z siedzibą w Radawnicy i w Filiach Bibliotecznych w Kleszczynie i w Świętej odbyło się pierwsze spotkanie skierowane do seniorów w ramach projektu: Akcja: e-motywacja…spotkajmy się w Internecie pod hasłem „Senniorzy roc' kują”. Program Akcja: e-motywacja realizowany jest pod patronatem Fundacji Orange. Spotkania seniorów w ramach projektu „Seniorzy roc; kują ” odbywać się będą co dwa tygodnie w bibliotekach. Sprzymierzeńcem przebiegu całego projektu skierowanego do seniorów jest Internet i nowe technologie, które biblioteki wykorzystują jako narzędzie do odkrywania świata i pokonywania barier społecznych wśród seniorów. Zaproszeni do naszych bibliotek seniorzy uczestniczyli w czwartkowym spotkaniu online, którego gościem specjalnym była pani Emilia Krakowska wybitna aktorka filmowa, teatralna i estradowa. Swoją popularność i sympatie widzów zdobyła m.in. dzięki roli Jagny w serialu Jana Rybkowskiego „Chłopi”. Pełna ciepła, optymizmu i humoru. Podkreśla ważność umiejętności życia z ludźmi w zgodzie i dobrych relacji oraz rozmowy z ludźmi, co widać było podczas spotkania. Drugim gościem był pan Tomasz Kozłowski psycholog, szkoleniowiec, ratownik GOPR oraz skoczek spadochronowy. W 2014 roku razem z zespołem skoczył ze stratosfery (11 tysięcy metrów), ustanowiwszy tym rekord Europy w odległości swobodnego spadania formacją trzyosobową. Seniorzy mieli również możliwość zadawania pytań gościom spotkania. Uczestnicy webinarium wyrazili pozytywne opinie na temat projektu. Wszyscy bardzo mile, przyjemnie i sympatycznie spędzili czas w bibliotece w towarzystwie Emilii Krakowskiej i Tomasza Kozłowskiego. Mimo, ze Pani Emilia gościła jedynie na ekranie, to mówiła i zwracała się do wszystkich uczestników spotkania, tak, jakby siedziała z nami przy stoliku z filiżanką kawy - tak wspaniała była atmosfera. Na kolejne już spotkanie zapraszamy seniorów 22 października. Gościem spotkania będzie pani Krystyna Kofta - pisarka, plastyk i felietonistka.

IMG_0427.jpg IMG_0427
IMG_0429.jpg IMG_0429