16.10.2015Spotkanie autorskie z Martą Fox

13 listopada 2014 roku na zaproszenie dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy – Renaty Gość, do Filii Bibliotecznej w Laskach przybyła Marta Fox – jedna z najbardziej znanych współczesnych pisarek dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Marta Fox znana jest głównie młodym czytelników, do których kierowana jest większość pisanych przez nią książek. Marta Fox swą przygodę z pisaniem rozpoczęła w 1989 roku kiedy to opublikowała w piśmie „Tak i Nie” opowiadanie „Gra”, za które otrzymała Grand Prix w Konkursie Literatury Miłosnej w Lublinie. Pierwszą książkę wydała w 1992 roku („Kapelusz zawsze zdejmuję ostatni”) i jak sama mówi, od tego czasu wydała ponad 40 książek.

Pisząc książki, autorka głównie skupia się na problemach dzieci i młodzieży, związanych z dojrzewaniem emocjonalnym. Jest autorką min. następujących książek: „Agaton-Gagaton: jak pięknie być sobą”, „Magda.doc”, „Kaśka Podrywaczka”, „Iza Anoreczka”, „Zołzunie”.

Na spotkanie z pisarką przybyło 30 uczniów w wieku gimnazjalnych z Zespołu Szkół w Laskach wraz z opiekunkami: Hanną Smyrek, Renatą Marczak, Magdaleną Skórą.
Autorka spotkanie rozpoczęła krótko przedstawiając swoją osobę, później przeszła do prezentacji wydanych przez siebie książek. Opowiadała słuchaczom o zasłyszanych gdzieś historiach „z życia wziętych” oraz przytaczała zabawne anegdoty powiązane z książkami i pisaniem, odczytała również co ciekawsze listy od czytelników.

Pod koniec spotkania autorka odpowiedziała na zadane przez uczniów pytania, rozdała autografy oraz pozowała do kilku pamiątkowych zdjęć, jak również wpisała się do kronik Filii Bibliotecznej w laskach i Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy.
marta_fox2014_4.jpg

marta_fox2014_2.jpg marta_fox2014_2