16.10.2015Lotnicze wspomnienia nagrodzone

W dniu 14 października 2015 r. w Wypożyczalni Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej MBP SCK w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 2 odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom i uczestnikom konkursu Lotnicze wspomnienia moich najbliższych.
W konkursie wzięli udział uczniowie V i VI klas szkół podstawowych z Mielca, Chorzelowa i Huciny.
Uroczystość prowadziła Jolanta Strycharz – instruktorka w Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK i Zbigniew Wicherski – prezes Klubu Miłośników Lotnictwa przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Mieleckiej w Mielcu.

Jolanta Strycharz pochwaliła wszystkich uczestników "Jestem dumna, że mamy taką młodzież – wrażliwą i utalentowaną. Ten konkurs to świetna okazja do poszerzenia swojej wiedzy o miejscu, w którym żyjecie i mieszkacie" – powiedziała.

I nagrodę otrzymał Maciej Soja
II miejsce zajęły: Małgorzata Groele oraz Martyna Gaj,
III miejsce – Emilia Wyzina.
Wyróżnienia otrzymali: Paula Barnaś, Aleksandra Gołąb, Maja Kokot, Monika Początek, Krzysztof Pazdro, Oliwia Ryniewicz, Mikołaj Maksoń, Agnieszka Skrzypczak, Aleksandra Giszter i Maria Kruczek.

Maciek zwiedzi Brukselę
bilet.jpg
Niek­west­iono­wane­ pierwsze miejsce przypadło w udziale Maciejowi Soi, który wyznał, że przy pisaniu pracy otrzymał wsparcie rodziny.
Pomysł wybrania człowieka, który opowiedział o swojej pracy w WSK podsunęła mu ciocia.
Jury podkreślało, jak świetna była praca Maćka, który na koniec przeczytał jej fragment. Maciej Soja zebrał od wszystkich najwyższe noty i otrzymał 30 pkt.
W nagrodę, której fundatorem jest poseł do parlamentu europejskiego Pan Tomasz Poręba, Maciek poleci do Brukseli (wraz z opiekunem) na kilkudniową wycieczkę.
Gratulacje od europosła przekazała mu asystentka posła, Joanna Duszkiewicz
Trojnacki Roman.jpg