19.10.2015Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek

Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek obchodzony jest corocznie 8 maja już od 20 lat. Inicjatywa ta została zapoczątkowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w 1985 roku.

Wydarzenie to początkowo skierowane tylko do bibliotekarzy stało się świętem rozpoczynającym Tydzień Bibliotek.
Dzień ten jest okazją do przedstawienia zawodowych osiągnięć oraz dokonań grona bibl­iote­kars­kieg­o oraz czasem refleksji o tożsamości bibliotek i ich miejsca we współczesnym świecie.

Z tej okazji 5 maja 2015 roku wszyscy pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy wraz z zaproszonymi gośćmi: Panią Barbarą Urbańską oraz emerytowanymi pracownikami:
Panią Cecylią Pilarską i Henryką Bednarą mieli przyjemność spotkać się z wójtem Gminy Trzcinica Panem Grzegorzem Hadzikiem, Panią sekretarz – Renatą Ciemny i skarbnikiem – Panem Grzegorzem Baraniakiem w Urzędzie Gminy w Trzcinicy.

Spotkanie rozpoczęło się życzeniami skierowanymi przez Wójta Gminy do pracowników biblioteki oraz wręczeniem pamiątkowych dyplomów. W dalszej kolejności swe podziękowania za pracę na rzecz biblioteki i życzenia złożyła dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy – Pani Renata Gość a następnie pokrótce omówiła postępy w budowie nowej siedziby biblioteki, przedstawiła projekty oraz nowoczesne aranżacje wnętrz.

Spotkanie odbyło się w serdecznej atmosferze, sprzyjającej rozmowom na temat bibliotek, ich roli w naszej gminie, a także wymianom wspomnień, poglądów oraz wyzwań, przed którymi stoi biblioteka w najbliższym czasie.

dzien_bibliotekarza2015_1.jpg dzien_bibliotekarza2015_1