19.10.2015Podsumowanie działalności Stowarzyszenia LGD ‘Wrota Wielkopolski” w okresie 2009-2015

10 czerwca 2015 roku w Zajeździe Wielkopolskim w Siemianicach odbyła się konferencja podsumowująca działalność Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Wrota Wielkopolski” w okresie 2009-2015.

Konferencja rozpoczęła się występem zespołu karnetowego dzieci i młodzieży Stowarzyszenia „Nutka” działającego przy Szkole Podstawowej w Słupi pod Kępnem pod batutą Antoniego Janaszewskiego.
Kolejnym punktem programu była prezentacja podsumowująca działalność LGD pod kątem aktywizacji, organizacji imprez kulturalnych i rekreacyjnych oraz prze­prow­adzo­nych­ naborów – prezentację przedstawił Grzegorz Grzunka, Prezes Zarządu LGD. Następnie głos zabrała Przewodnicząca Rady Stowarzyszenia Renata Gość, która na wstępie podziękowała członkom LGD oraz pracownikom biura za sześć lat owocnej pracy. Następnie Przewodnicząca przedstawiła projekty zrealizowane przez beneficjentów w ramach PROW w latach 2009 – 2015 na terenie działania LGD Wrota Wielkopolski tj. „Odnowa i rozwój wsi”, „Małe Projekty”, „Tworzenie i rozwój mikr­oprz­edsi­ębio­rstw”, „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”.

Po prezentacjach wręczone zostały podziękowania od Wicepremiera Janusza Piechocińskiego oraz Sekretarza Stanu Andżeliki Możdżanowskiej dla przedsiębiorców, członków stowarzyszenia LGD Wrota Wielkopolski za aktywność na rzecz społeczności lokalnej oraz wkład w budowanie i rozwój Wielkopolskiej Gospodarki. Następnie wręczono podziękowania od LGD Wrota Wielkopolski dla osób i instytucji wspó­łpra­cują­cych­ z Lokalną Grupą Działania w uznaniu za rozwój partnerstwa trójsektorowego oraz za działalność na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców powiatu kępińskiego.

Podczas konferencji wręczono również nagrodę w konkursie pt. „Maskotka Wrót Wielkopolski” zwycięski okazał się projekt pt. „Wrocik” autorstwa Darii Wierzby. Wyróżniono także Jolantę Lemiesz i Barbarę Gruszka.
Po krótkim występie Antoniego Janaszewskiego śpiewającego przyśpiewki pochodzące z obszaru LGD, głos zabrali zaproszeni goście tj. Marek Czaplicki z Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Mars­załk­owsk­iego­ Województwa Wielkopolskiego, oraz Waldemar Guba, przedstawiciel Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Obaj Panowie w swoich prezentacjach przybliżyli tematy nowej i poprzedniej perspektywy finansowej PROW.

Bardzo miłym akcentem konferencji były podziękowania dla Lokalnej Grupy Działania „Wrota Wielkopolski” od sąsiadującej LGD z Ostrzeszowa, oraz dyplom dla LGD Wrota Wielkopolski od Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Bralinie za zasługi dla rozwoju organizacji i całej społeczności ludzi „Złotego Wieku”. Szczególne wyróżnienie z rąk Waldemara Guby otrzymał prezes Stowarzyszenia Grzegorz Grzunka, oznakę honorową w uznaniu zasług poniesionych na rzecz Rozwoju Gospodarki Rzeczpospolitej Polskiej. Cała konferencja przebiegała w miłej, przyjaznej atmosferze i stanowiła piękne podsumowanie sześcioletniej pracy.
Warto dodać, że za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Wrota Wielkopolski”, aktywnie z funduszy europejskich z terenu gminy Trzcinica korzystały: Gmina Trzcinica, Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy, Ochotnicza Straż Pożarna w Trzcinicy, Parafia Rzym­skok­atol­icka­ p.w. św. Stanisława Biskupa w Trzcinicy.

Tekst: LGD Wrota Wielkopolski
Foto: Justyna Muszalska