Rodzaj wydarzenia

literackie

Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie, Mała Scena, ul. Mickiewicza 4
2015-10-25
20.10.2015Salon Poezji - "Melopea współczesna"
Tarnów MBP

Miejska Biblioteka Publiczna im J. Słowackiego wraz z Teatrem im. L. Solskiego zapraszają na Salon Poezji Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej i Justyny Bargielskiej pt: „Melopea współczesna”.

Październikowa odsłona Salonu Poezji będzie próbą konfrontacji dwóch światów kobiecej liryki: Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej (1891-1945) i Justyny Bargielskiej (ur. 1977). Porównanie silnych niezależnych osobowości, ich sposobów wyrażania siebie poprzez twórczość poetycką, ukaże to, co przy wielu różnicach formalnych, stanowi o wartości dzieła tych dwóch poetek. Dwie kobiety, dwie epoki, połączone nieprzemijalną siłą poezji, jako sposobu nazywania świata.

Wszystkich miłośników poezji zapraszamy 25 października 2015 (niedziela), o godz. 11.00 na Małą Scenę Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie. Wystąpią aktorki: Matylda Baczyńska i Karolina Gibki. Całość dopełni występ muzyczny Piotra Hudziaka. Prowadzenie: Sylwia Smoleń i Tadeusz Trytek.

Salon Poezji 25.10.jpg Salon Poezji 25.10
jpg, 3.0 MiB, 7016x9922