23.10.2015Certyfikat „Biblioteki z p@sją” dla Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy

Od 2010 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy współpracowała z Fundacją Orange w ramach programu „Orange dla Bibliotek”. W 2015 r. ponownie zakwalifikowała się do ostatniej już edycji programu.

Zgodnie z umową zawartą w dniu 2 czerwca 2015 r. pomiędzy Renatą Gość – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy a Kamilem Milczarkiem – pełnomocnikiem Fundacji Orange, bibliotece w Trzcinicy została przyznana dotacja na popularyzację zwiększenia wykorzystania Internetu przez pracowników i użytkowników biblioteki gminnej i filii.
Celem programu „Orange dla Bibliotek” było wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego poprzez udostępnianie bibliotekom gminnym nowych technologii komunikacyjnych i promocję ich wykorzystania tak, by biblioteki stały się nowoczesnymi, wiel­ofun­kcyj­nymi­ centrami informacyjnymi, kulturalnymi i edukacyjnymi. Program skierowany był do gminnych bibliotek publicznych prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego w każdej formie prawnej.

„Nie tylko sprzęt i dobre wyposażenie sprawiają, że placówki biblioteczne to dzisiaj przestrzeń nowoczesna i multimedialna. To przede wszystkim ludzie – Bibliotekarki i Bibliotekarze, którzy podjęli wyzwanie i wykazali się odwagą, otwartością na nowe doświadczenia. To oni stają się nieocenionym wsparciem i cyfrowymi przewodnikami, wspomagającymi lokalne społeczności, podnoszącymi cyfrowe i społeczne umiejętności” – czytamy w liście gratulacyjnym Prezesa Fundacji Orange Konrada Ciesiołkiewicza skierowanym do dyrektor biblioteki. Certyfikat „Biblioteki z pasją” został przyznany bibliotece gminnej w Trzcinicy oraz jej filii w Laskach.

certyfikat_2015.jpg certyfikat_2015