26.10.2015Bibliografia Karola Jana Rybackiego

W 80 rocznicę śmierci Karola Rybackiego nasza biblioteka opracowała Bibliografię Karola Jana Rybackiego, dostępną w na stronie Biblioteki w zakładce Bibliografie sławnych Łowiczan , która została przygotowana w oparciu o księgozbiór Miejskiej Biblioteki im A.K. Cebrowskiego w Łowiczu oraz źródła elektroniczne Biblioteki Polona i Biblioteki Cyfrowej Regionalia Ziemi Łódzkiej przy Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Łodzi.
Bibliografia składa się z dwóch części. Część podmiotowa obejmuje utwory Karola Rybackiego oraz dzieła, które wyszły z jego wydawnictwa i drukarni. Część przedmiotowa zawiera publikacje o Rybackim.
Obie części posiadają układ chronologiczny.
W opisach źródeł elektronicznych zawartych w bibliografii zamieszczono aktywne linki do pełnych tekstów.

rybacki-bibliografia1.png

rybacki-bibliografia1.png rybacki-bibliografia1