28.10.2015Wystawa prac artystycznych Natalii Wabnic

Od 8 października br. w galerii w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy można oglądać wystawę prac artystycznych Natalii Wabnic, mieszkanki Trzcinicy.

Natalia Wabnic jest mieszkanką Trzcinicy, absolwentką specjalności „Kształtowanie i Ochrona Krajobrazu Kulturowego” na kierunku Ochrona Dóbr Kultury, z zamiłowania zajmuje się twórczością artystyczną, absolutnie nie ograniczającą się do jednej techniki.
„Podobno wszyscy mamy jakiś ukryty talent. Niektórzy odkrywają go wcześniej, inni później, jeszcze inni wcale… Zdolności drzemią jednak w każdym i tylko od nas zależy, czy uruchomi je odpowiedni bodziec. Nic jednak nie jest za darmo – w każdym przypadku, by rozwijać ów talent, konieczna jest odpowiednia determinacja i ciężka praca – mówi autorka prac Natalia Wabnic.

Wystawa składa się po części z rysunków, które ilustrują tomik wierszy „Ołówkowe szepty” autorstwa Renaty Adamskiej. Pozostałe wpisują się tematycznie w profil twórczości młodej artystki, balansującej na pograniczu dwóch światów, z nutką lokalnego patriotyzmu.
„Wraz z otwarciem nowego obiektu biblioteki gminnej mieszkańcy mają możliwość podziwiania różnych wystaw. Wernisaż prac artystycznych Natalii Wabnic jest pierwszą prezentacją w galerii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy. Serdecznie zapraszam wszystkich wielbicieli piękna do obejrzenia wystawy mieszkanki Trzcinicy” – podsumowuje Renata Gość dyrektor GBP w Trzcinicy.

wyst_n_wabnic_2015.jpg wyst_n_wabnic_2015